Kuldīga – Kurzemes restorānu galvaspilsēta

Pēc veiksmīgi aizritējušās pirmās Restorānu nedēļas “Kuldīgas garša”, kas notika no 13. līdz 19. martam, senā Kuldīga tiek pasludināta par Kurzemes restorānu galvaspilsētu.

Īpašs prieks, ka Restorānu nedēļu aktīvi apmeklēja tieši vietējie iedzīvotāji. Kā atzīst kuldīdznieki, tad šī nedēļa aizritējusi tādā kā Pilsētas svētku gaisotnē. Restorānus, kafejnīcas un krodziņus ļaudis apmeklēja skaisti tērpušies, ģimenes, radu, draugu, kolēģu un citu patīkamu cilvēku lokā.

Visi deviņi Restorānu nedēļas dalībnieki – restorāns “Bangert’s”, restorāns “Goldingen room”, restorāns “Jēkaba sēta”, dzīvās uguns krodziņš “Klūdziņa”, kafejnīca “Pagrabiņš”, konditoreja “Šarlote”, “Cafe Tilts”, bārs/klubs “Stender’s” un ekspresrestorāns “Ņamma” – bija sevišķi centušies gan piedāvātā ēdiena izvēlē, gan pasniegšanā un atmosfēras radīšanā. Gardās un izmeklētās maltītes papildināja dažādas degustācijas, meistarklases, ēst gatavošanas darbnīcas, izcila mūzika, kā arī tikšanās ar mūsu puses veselīgo un gardo produktu ražotājiem, izgatavotājiem un audzētājiem.

Restorānu nedēļā ēdiens no vienkāršas pārtikas tika pārvērsts par mākslu un baudījumu.

“Esam iedvesmas pilni iesākto nākamgad turpināt. Taču jau pavisam drīz, 4. maijā, kad Latvijā svinēs neatkarības atjaunošanas dienu un “Baltā galdauta svētkus”, Kuldīgā norisināsies ekspresakcija “Kūka + kafija”. Šajā akcijā piedalīsies jau esošie Restorānu nedēļas dalībnieki un priecāsimies, ja piepulcēsies arī jauni,” atklāj Restorānu nedēļas “Kuldīgas garša” organizatore Jana Bergmane.

Pasākuma organizatori – Kuldīgas aktīvās atpūtas centrs, Kuldīgas kultūras centrs un Kuldīgas novada Dome – pateicas Kuldīgas restorānu, kafejnīcu un krodziņu īpašniekiem par atsaucību, iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, un pavārmākslas ekspertiem par pozitīvo novērtējumu, Pavāru kluba prezidentam, novadniekam Raimondam Zommeram par atbalstu un padomu sniegšanu un visiem citiem šajā pasākumā iesaistītajiem, kas gādāja, lai šī nedēļa izdotos lieliska.

Ja vēlaties sev kādu paliekošu atmiņu no pirmās Restorānu nedēļas Kuldīgā, tad Kuldīgas aktīvās atpūtas centrā, Baznīcas ielā 5, vēl var iegādāties skaistos priekšautus ar pasākuma logo.

Anita Zvingule
Pasākuma sabiedrisko attiecību speciāliste