“Cafe Tilts” bērnības garšu TOP 4

“Cafe Tilts” radot ēdienkarti Restorānu nedēļai, produktus ēdienu pagatavošanai izvēlējās pavisam pragmatiski, veicot darbinieku, ģimenes locekļu un draugu aptauju par viņu bērnības garšas ēdieniem, tā teikt, meklējot vidējo aritmētisko.
Aptaujā noskaidrojās, ka visu paaudžu un visu laiku absolūtais bērnības garšas uzvarētājs ir pankūkas, tāpēc “Cafe Tilts” 18. marta svētdienas rītā apmeklētājiem piedāvās pankūku brokastis.
Savukārt atmiņas par melleņu klimpu zupu izraisa jautrību, atceroties par zilajiem zobiem, kurus tādus nokrāsoja gardās un veselīgās tumši zilās ogas mellenes. Melleņu klimpu zupa ir ēdiens, kas palicis saldā bērnības atmiņa tik daudziem! Un šajā Restorānu nedēļā atkal tiks celts godā.
Gandrīz ikviens no savas bērnības atcerējās arī marinētas ceptās reņģes. Tā īsti gan šo ēdienu novērtē tikai pieaugušā vecumā, saprotot arī, cik tomēr piņķerīgs un laikietilpīgs bija mammu un vecomammu ieguldītais darbs sīko zivtiņu tīrīšanā un cepšanā.
Pamatēdienā pārliecinoši uzvarēja maltīte no cūkgaļas, jo katrs atceras vai nu savas, vai radu un draugu lauku mājas un cūku bēres, kas tolaik bija lieli svētki.